وبلاگ

7 رنگ آرامش بخشی که به جذاب تر شدن استایل شما کمک می کند

Soothing color palette for style

توجه به روانشناسی رنگ ها برای انتخاب لباس های روزانه به شما کمک می کند که حال و هوای خود را دگرگون کنید. در علوم روانشناسی برخی از رنگ ها علاوه بر جذابیت، سبب ایجاد آرامش در مصرف کننده می شوند. به همین خاطر توصیه می کنیم در شرایط ویژه از این رنگ ها برای استایل های روزانه خود استفاده کنید. در صورتی که به صورت متداول از این رنگ ها در لباس های روزانه استفاده کنید، تاثیر بی نظیر رنگ ها را بر روحیه خود مشاهده خواهید کرد.

تاثیر رنگ ها در استایل شما

در دنیای اطراف ما برخی از رنگ ها استرس و اضطراب را دور می کنند؛ برخی رنگ ها سبب جوانسازی پوست شده و طراوات و شادابی را به ظاهر افراد می دهند. به همین خاطر باید بر اساس نیازهای خود از هر یک از این رنگ ها استفاده کنید. برخی از رنگ های آرامش بخشی که به جذاب تر شدن استایل شما کمک می کنند به شرح زیر هستند:

 1. رنگ آبی آرامش بخش، برای جذاب تر شدن استایل شما

  یکی از رنگ های جذابی که به جذابیت خانم ها و آقایان کمک می کند، رنگ آبی است. این رنگ نماد آرامش و صلح است و طیف رنگی وسیعی را شامل می شود. از رنگ های آبی تیره گرفته تا آبی کم رنگ و آسمانی هر یک برای تناژهای پوستی مختلف به کار می روند و ظاهر خانم ها و آقایان را زیباتر جلوه می دهند. رنگ آبی سبب خنکی و آرامش پوست در فصل های گرم سال می شود. به جز صنعت لباس در صنایع دکوراسیون منزل نیز از این رنگ زیبا استفاده می شود.

 2. رنگ سبز، رنگ آرامش و تعادل

  رنگ سبز در طبیعت نماد تعادل و هماهنگی است. این رنگ زیبا نیز آرامش را به استایل لباس های شما هدیه می دهد. شما می توانید به سادگی این رنگ را با سایر تناژهای گرم و سرد یا رنگ های خنثی ست کنید. رنگ سبز از دل طبیعت آمده و آرامش خاطر را برای شما به ارمغان می آورد. حتما تا به حال به یونیفرم های رایج در کادر درمان دقت کرده اید! رنگ سبز برای آرامش در فضاهای درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

 3. رنگ صورتی، رنگ حذف انرژی های منفی

  اگر در استایل لباس های خود کمی از رنگ صورتی استفاده کنید، انرژی های منفی را از خود دور نگه داشته و جذابیت بیشتری خواهید داشت. این رنگ خاصیت آرامش بخشی عجیبی به مصرف کننده منتقل می کند. از این رنگ آرامش بخش در فضاهای مخصوص کودک استفاده کرده و آرامش خاطر را به کودکان انتقال می دهند. رنگ صورتی در طیف رنگی روشن و کم رنگ در فنگ شویی بیشتر به کار می رود. این رنگ را در دنیای مد به عنوان یک رنگ زنانه نیز می شناسند.

 4. سفید؛ رنگ پاکیزگی و تمیزی

  یکی دیگر از رنگ های خاص و زیبا که احساس آرامش را به اطرافیان شما منتقل می کند، رنگ سفید است. این رنگ خاص و جذاب با بسیاری از رنگ های شاد ست می شود و برای بسیاری از مناسبت ها و رویدادها قابل استفاده است. این رنگ نماد پاکیزگی است و احساس تمیزی را به افراد انتقال می دهد. البته استفاده از رنگ سفید به تنهایی سبب ایجاد کسلی در اطرافیان شما می شود. به همین خاطر توصیه می کنیم رنگ سفید را با سایر لباس های رنگی خود ست کنید.

 5. رنگ بنفش، رنگ صلح و آرامش

  استفاده از رنگ بنفش برای انتقال قدرت، آرامش و صلح به اطرافیان بسیار کارایی دارد. این رنگ خاص و زیبا در کنار رنگ های صورتی، طوسی، سفید و… به کار می رود. رنگ بنفش طیف وسیعی دارد و احساس تعادل را در افراد بیدار می کند. با استفاده از این رنگ در استایل روزانه خود، اعتماد اطرافیان را بیشتر به خود جلب می کنید. این رنگ برای حفظ قدرت تمرکز نیز بسیار کارایی دارد. به همین خاطر در برخی از محیط های آموزشی از این رنگ برای افزایش تمرکز دانش آموزان استفاده می کنند. رنگ بنفش در دکوراسیون فضای داخلی نیز به میزان قابل توجهی استفاده می شود. از نورپردازی محیط گرفته تا رنگ پردازی اجزا و وسایل با استفاده از این رنگ به زیبایی انجام می شود.

 6. رنگ زرد، ارمغان شادی و آرامش

  رنگ زرد نیز در تنالیته رنگ های آرامش بخش قرار می گیرد. این رنگ در عین حال که شادی و آرامش را به اطرافیان منتقل می کند، برای جذابیت استایل شما نیز کارایی خواهد داشت. شما می توانید از رنگ های متعددی برای دیزاین استایل خود با رنگ زرد استفاده کنید. رنگ های خنثی در کنار برخی رنگ های پایه ای با رنگ زرد نمایی جذاب به استایل شما می دهند. رنگ زرد ذهن شما را فعال تر و آگاه تر می کند و استفاده از آن مزایای بی شماری برای شما خواهد داشت.

 7. رنگ، رنگ آرامش بخش و خنک کننده

  برای این که در روزهای گرم تابستانی احساس آرامش بیشتری داشته باشید، رنگ طوسی بهترین پیشنهاد به شمار می رود. البته در صورتی که این رنگ را به تنهایی در استایل لباس های خود به کار ببرید، کمی احساس خستگی و کسلی خواهید کرد. به همین خاطر توصیه می کنیم از رنگ های شاد و فانتزی در کنار طوسی استفاده کنید. در این زمینه طیف رنگی وسیع خاکستری، طوسی، نقره ای و… مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک از آن ها آرامش را در فضای اطراف شما منتشر می کنند.

جمع بندی

اگر می خواهید انتخاب لباس شما تاثیر مناسبی بر روحیه و حال و هوای روزانه شما داشته باشد، باید به رنگ آمیزی هر یک از آیتم ها دقت داشته باشید. رنگ های طوسی، آبی، زرد، بنفش، صورتی، سفید و سبز هر یک علاوه بر جذابیت، آرامش قابل توجهی در محیط پراکنده می کنند. این رنگ ها در کنار انواع رنگ های مکمل قرار گرفته و استایل های لباس زنانه و مردانه را تکمیل می کنند. در این زمینه باید به آیتم های جانبی و اکسسوری های مصرفی در کنار هر یک از این رنگ های دقت داشته باشید.

همچنین بخوانید: 6 فرم بدن زنانه و آشنایی با استایل های متناسب با آن

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

WeCreativez WhatsApp Support
درباره محصولات هر سوالی داری بپرس
لطفا VPN را روشن کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من